Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Wells Family "On Destiny`s Road"

Utwory : 1. When the Golden Leaves Begin to Fall 2. I Feel the Blues Movin` In 3. Talk About Suffering 4. What if I Turn to Hear Your Voice 5. Sandy Ridge 6. Jesus Satisfies 7. Are the Roses Not Blooming 8. Two Leaves Dancing In the Wind 9. You`ll Never Be the Sun 10. Blow Big Wind 11. Make New Choices 12. You Make My Life Worth Living
Wyd. Livingwells 2002

Wells Family "On Destiny`s Road"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

The Wells Family to kapela bluegrassowa z elementami gospel. Pochodzą z Północnej Karoliny. Rzeczywiście są rodziną, w grupie grają Sara, Eden, Gary, Debi i Jade Wells.
Kompozycje pojawiające się na płycie, to w połowie utwory Debi, a w połowie współczesne piosenki, autorstwa innych wykonawców.
Pierwsze, co rzuca się w oczy, to wokale, nawiązujące zarówno do muzyki gospel, jak i do tradycyjnego amerykańskiego śpiewania. Kobiecy chórek brzmi świetnie. Zespół gra również bardzo fajnie. Słychać tu tchnienie prawdziwego bluegrassu.
Piosenki takie, jak "I Feel the Blues Movin` In" czy "Sandy Ridge", to utwory, dla których warto tego albumu poszukać. Nie jest on może tak ciekawy i różnorodny, jak płyty gwiazd bluegrassu, ale i tak brzmi dość dobrze.
Ciekawie brzmi też "Talk About Suffering", jedyna tradycyjna piosenka w tym zestawie. Gdybym zaś miał wskazywać co mi się nie podobało, byłaby to walczykowata ballada "Are the Roses Not Blooming". Niezbyt odpowiada mi taka niemal biesiadna stylistyka. Reszta płyty jest natomiast całkiem fajna, a przykładem dobrej ballady dla równowagi może być np. "You`ll Never Be the Sun".

Taclem