Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Whisky Priests "Life`s Tapestry"

Utwory : 1. Ranting Lads 2. This Village 3. Favourite Sons 4. Legacy Of The Lionheart 5. Which Side Of Bedlam? 6. He`s Still My Son 7. Workhorse 8. Silver For The Bairn 9. "Farewell Jobling!" 10. Forever In Our Hearts 11. Sweet Magpie 12. Quiet Angel 13. When I`m Born Again / I Am Redeemed
Wyd. Whippet Records 1996

Whisky Priests "Life`s Tapestry"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Studyjne nagrania, które brzmią jak wspaniały koncert. Takie założenie przyświecało powstaniu tej płyty i udało się je zrealizować. Już rozpoczynający płytę folk-rockowy wałek "Ranting Lads" pokazuje nam, że będzie ostro i do przodu. Właściwie to album punk-folkowy, taki trochę w stylu The Pogues.
Połowa lat 90-tych, to chyba najlepszy okres w historii zespołu, nic więc dziwnego, że na "Life`s Tapestry" znalazły się jedne z najlepszych piosenek Gary`ego Millera. "Favourite Sons", "Silver For The Bairn" czy "Ranting Lads" to moim zdaniem utwpry, które warto zapamiętac.
Inne utwory, jak "Legacy Of The Lionheart" czy "He`s Still My Son" mogłyby się znaleźć choćby w repertuarze Fairport Convention.
Jeśli znacie tą kapelę, to właściwie niczym Was tym razem nie zaskoczą, może poza faktem, że to świetna płyta. Jeśli nie, to obok albumów koncertowych "Life`s Tapestry" jest jednym z krążków, od których można zacząć przygodę z The Whisky Priests.

Taclem