Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Whisky Priests "Think Positive"

Utwory : 1. A Better Man Than You 2. Side By Side 3. My Ship 4. Alice In Wonderland 5. Song For Ewan 6. The an Who Sold His Town 7. Going To The Mine 8. What I Could Have Been 9. Car Boot Sale 10. Wherever You Go 11. Brothers In Arms Again 12. Positive Steps 13. Leave Her Johnny, Leave Her
Wyd. Iron Man Records 1998

Whisky Priests "Think Positive"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dziś The Whisky Priests, to folk-rockowa gwiazdka. W 1998 roku, kiedy powstawały te nagrania koncertowali m.in. w Szwajcarii, we Włoszech, we Francji, w Niemczech, w Holandii i w Belgii. Do Polski trafili dopiero trzy lata później. Na szczęście ich muzyka przez ten czas wiele się nie zmieniła, więc ci z Was, którzy słyszeli ich na żywo na pewno rozpoznają brzmienie. Rozpoznają też charakterystyczny wokal Gary`ego Millera.
Jak przystało na płytę z tak optymistycznym tytułem i okładką, dominują tu klimaty raczej weselsze, zabawowe. Jako, ze większość piosenek, to autorskie kawałki Gary`ego, to chylę czoła przed jego talentem. Ten gość pisze bardzo dobre utwory osadzone w knajpiano-folk-rockowej stylistyce. Gdybym miał przywołać innego twórcę, który współcześnie tak dobrze radzi sobie z tym tematem, to byłby to chyba tylko Shane MacGowan.
Muzyka The Whisky Priests nie należy do najbardziej skomplikowanych, na tym jednak polega jej największy urok. Folk-rockowa, czy czasem nawet punk-folkowa muzyka w wykonaniu tej grupy to uczta dla miłośników gatunku. Do szybkich rytmów dorzucono jeszcze coś balladowego (choćby świetny "My Ship").
Wielu z Was zauważyło pewnie wśród tytułów piosenkę "Brothers In Arms Again". Zespół zastrzega, że bynajmniej nie jest to o braciach Gary`m i Glenie Millerach, a już na pewno nie jest to kontynuacja przeboju Dire Straits. Czym jest więc ta piosenka? Można powiedzieć, że to po prostu dobra piosenka w fajnym, folk-rockowym stylu.
Wielu polskich słuchaczy z uwagą przesłucha jedyny na tym krążku utwór tradycyjny. Jest to stary, żeglarski standard - "Leave Her Johnny, Leave Her". Jak dla mnie mógłby się on w podobnej wersji znaleźć w repertuarze naszych rodzimych Smugglersów.

Taclem