Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Whisky Trail "The Great Raid"

Utwory : CD 1 - Donn
1. Fairy Reel 2. Cu` Chulainn The Hero 3. The Lowlands Of Holland 4. Jumping Frogs 5. Noi`nden 6. The Given Note 7. Ratlin Roarin Fiddler 8. Frenzied Memories 9. Flyng (Lowlands Away)
CD 2 - Findbenn
1. Shadows 2. Jeffes Reel 3. I Wad Sit And Sing 4. Findbenn And Donn 5. A Song In My Sleeping 6. Banshee Steps 7. Blackbirds 8. Waiting For Darius 9. Auld Lang Syne
Wyd. Forrest Hill Records 2002

Whisky Trail "The Great Raid"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Włoska formacja folkowa o nazwie Whisky Trail, to przykład zespołu grającego bardzo rzetelnie muzykę celtycką. W ich brzmieniach dominują nawiązania stylistyczne do klasyków gatunku. Jest tu nutka podobna do tej z The Chieftains, jest czasem podobne myślenie, jak w nagraniach The Bothy Band, czy De Dannan.
"The Great Raid" to album dwupłytowy i na tym polega jego problem. O ile muzyka zespołu Whisky Trail jest ciekawa i dobrze się jej słucha, to obie płyty dają album po prostu za długi, trwa ponad 90 minut. Na szczęście można ich słuchać osobno – co polecam.
Whisky Trail to ekipa bardzo doświadczona. Pierwsze płyty zespołu ukazały się w połowie lat 70-tych.
Na "The Great Raid" urzekł mnie jeden patent. Chodzi tu mianowicie o połączenie piosenki "Lowlands Away" i "Flying" zespołu The Beatles.
Włośi grają bardzo dobrze, ale przesadzili troszeczkę. Proponuję poszukać jakiegoś ich pojedynczego albumu.

Taclem