Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Whistlebinkies "Albannach"

Utwory : 1. The Loch Ness Monster 2. The Albannach 3. Farewell to St Kilda 4. Donald MacLennan’s Tuning Phrase 5. Ceilidh Lines 6. My Bonny Moorhen 7. Captain Celtic 8. Coronach 9. On The High Road to Linton 10. Munyanes de Canigo 11. Wendell’s Wedding 12. The Shepherdess 13 I Will Make You Brooches.

Whistlebinkies "Albannach"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Szkocka grupa The Whistlebinkies, to zespół tak markowy, jak irlandzka grupa The Chieftains. Niemal czterdzieści lat na scenie sprawia, że dziś skład wygląda nieco inaczej, niż pod koniec lat 60-tych, ale to wciąż zespół wysokiej klasy.
Nagrany w 2006 roku album "Albannach" to doskonałe granie w stylu, do jakiego przyzwyczaiły nas czołowe zespoły folkowe ze Szkocji (np. Battlefield Band). Na nowym albumie nie brakuje melodii współczesnych, co też podnosi atrakcyjność płyty, bo melodie tradycyjne często są już za bardzo osłuchane.
Dzięki wysokiej kulturze muzycznej Szkotów z The Whistlebinkies możemy obcować czasem z nietypowymi dla ich kraju melodiami, ale zagranymi zgodnie z tradycyjnymi formami. Tak jest np. w przypadku pięknego utworu "Captain Celtic".

Taclem