Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

White Owl "Away From the Shore"

Utwory : 1. Personal Jah 2. As I Roved Out 3. Uncle Matthew 4. Norwegian Wind 5. About A Mouse 6. Train From Nowhere 7. Bealach An-Doirin 8. Severance 9. Till I End My Song 10. Follow Me Up To Carlow
Wyd. White Owl 2000

White Owl "Away From the Shore"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Rosyjska grupa White Owl prezentuje nam tu całkiem niezłej próby celtycki folk rock z elementami funky, reggae i innych naleciałości. Biorąc pod uwagę, że nagrania te powstały niemal przed dekadą, to brzmią one jednocześnie nowocześnie i nadzwyczaj świeżo.
Dominują tu autorskie utwory, czasem bliższe folkowi, jak poprzeplatany celtyckimi tańcami "Personal Jah", czasem bardziej art-rockowe, jak "Uncle Matthew". Niekiedy inspiracje sięgają dalej, niż tylko do celtyckich korzeni. Brzmiący nieco jak New Model Army utwór "Norwegian Wind" zdradza skandynawskie naleciałości.
Zdarzają się tu jednak również tematy tradycyjne, bardzo ciekawie zagrane. Tak jest np. z "As I Roved Out" i z "Follow Me Up To Carlow", ale również z ciekawymi wiązankami celtyckich tańców. Szkoda, że Rosjanie nie zdecydowali się na połączenie motywów celtyckich z rosyjskimi. Ale i tak ich nagrania brzmią bardzo ciekawie i w świecie tzw. celtyckiego rocka są zjawiskiem bardzo ciekawym.

Taclem