Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Windbourne "Demo 2000"

Utwory : 1. Sidewinder Road 2. Toast For Unknown Heroes 3. Coyote Special 4. When Giants Walked

Windbourne "Demo 2000"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Windbourne to zespół który ma na koncie trzy fonogramy, mi wpadło w łapki demo z roku 2000 zawierające jak się okazuje najnowsze nagrania zespołu, a więc zapewne zapowiedź pierwszej dużej płyty - wciąż jeszcze nie wydanej.
Windbourne to duet który w tworzą Rilla R. Heslin i Karen R. Dobson Rodgers. Obie panie śpiewają, a Karen gra na gitarze. Ich muzyka to tzw. "filk". Cóż to takiego? Zazwyczaj mówi się po prostu, że to "fantasy folk", choć czasem gatunek ten określa też przeróbki znanych tematów z nowym tekstem, zazwyczaj poświęcony fantastyce, gdyż filk powstał w amerykańskim fandomie fantastycznym. W przypadku Windbourne sformułowanie "fantasy folk" nawet pasuje.
Muzyka grupy nie jest zbyt rozbudowana aranżacyjnie, nie brak tu też zapożyczeń, np. zwrotka "Toast For Unknown Heroes" pochodzi z "Bonny Ship The Diamond".
Jednak słucha się tego dość dobrze, choć może wokale w wysokich partiach trochę szwankują. Drażnić też może nieco narzucająca się żywiołowość. Ale to tylko cztery utworki, na dodatek ostatni z nich - "When Giants Walked" - to fajna balladka. Tak więc można posłuchać, jeśli wpadną wam w ręce te nagrania.

Taclem