Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Windjammers "Australia Bound"

Utwory : 1. Botany Bay 2. 10.000 Miles Away 3. London River 4.South Australia 5. Shores of Botany Bay 6. Jan Rebec 7. Yeller Gals 8. Portsmouth/Windjammer Hornpipe 9. Queensland Whales 10. The Last Shanty 11. Maggie May 12. Barett's Privateers. 13. Catalpa 14. Girls of Albany 15. Boston Harbour. 16. Bound for Australia 17. Whip Jamboree


Wyd. Pocket Universe 2002

Windjammers "Australia Bound"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Właściwie to wszystko to, a raczej prawie wszystko już znamy. The Windjammers to australijska kapela wykonująca szanty i morski folk. Zarówno pod względem repertuarum, jak i stylistyki można ich porównać do naszych rodzimych Czterech Refów, momentami też do Mechaników Shanty.
Świetne wykanania "London River", "Barrett's Priveteers", czy "Whip Jamboree" to tylko kilka spośród znanych piosenek wykonywanych przez The Windjammers. Znajdują się tu również piosenki folkowe związane w różny sposób z morzem, że wspomnę tylko "Botany Bay", czy "Maggie May".
Muzycy grupy The Windjammers to doświadczeni shantymani, zarówno ich tradycyjne pieśni pracy, jak i morskie piosenki tchną autentyzmem. Zdaję sobie sprawę, że scena szant i morskiego folku w naszym kraju jest jedną z największych na świecie, ale zaskakująco mało dociera do nas płyt zagranicznych z muzyką morską. A przecież dobrych pozycji na świecie też nie brakuje, czego dowodem może być album "Australia Bound".

Taclem