Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Wolfstone "Unleashed"

Utwory : 1. Cleveland Park 2. Song For Yesterday 3. The Silver Spear 4. Sleepy Toon 5. Hector The Hero 6. The Howl 7. Here Is Where The Heart Is 8. A Hard Heart 9. Erin

Wolfstone "Unleashed"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Wolfstone to doskonały przykład tzw. celtyckiego rocka. Zespół nie stroni ani od orkiestrowych brzmień, ani od tradycyjnej muzyki. Niekiedy można uznać że zapuszcza się w rejony art-rockowe.
Debiutancki album "Unleashed" daje nam niezłe pojęcie o tym co zespół grał na początku swej muzycznej kariery.
Płyta jest nieco dziwna, niepokojąca. Otwiera ją urocza piosenka "Cleveland Park", przechodząca w tanecznego jiga. Jednak o klimacie całości krążka decydują pejzaże klawiszowe. Zbliżają one muzykę Wolfstone do... new romantic. Nie mamy tu co prawda charakterystycznego beatu, ale wlaśnie w takie rejony zdają się oscylować zainteresowania muzyków. Sprawia to że piosenka np. "The Silver Spear" wydaje się być bardzo mistyczna, eteryczna. Można się zastanawiać, czy inspiracją dla brzmienia Wolfstone nie była muzyka new age.
Niestety nie najlepiej wypadają wczesne autorskie kompozycje Wolfstone, takie jak "Song for Yesterday", czy "A Hard Heart". Razi nieco ich monotonnia, zwłaszcza wokalista Ivan Drever stara się momentami oddać swoim śpiewem zbyt wiele uczuć. Wolfstone zbliża się wówczas w rejony penetrowane przez grupe Runrig. Pamiętać jednak należy że to debiutancki album szkockiej formacji, a kolejne, bardziej dojrzałe albumy skutecznie rekompensują niedoskonałość debiutu.

Taclem