Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Wood`s Tea Co. "Live!"

Utwory : 1. Daughters & Sons 2. The Wild Rover 3. Banks of Newfoundland 4. Wee Wee 5. Jenny Glenn 6. The Scottsman`s Kilt 7. The Folker 8. Arrgh! 9. Here I Am 10. Blarney Pilgrim/Morpeth Rant 11. Roll The Old Chariots 12. The Dutchman 13. Foolish Questions 14. Alberta Bound 15. The Cat Came Back 16. Finnegan`s Wake 17. Somewhere Over the Rainbow 18. There Were Roses 19. Sandy River Bell/Soldiers Joy

Wyd. Lighting Ridge Music 1999

Wood`s Tea Co. "Live!"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nie tak dawno recenzowałem tu regularny album studyjny tej kapeli, tym razem mamy płytę koncertową. Po prawdzie, to brzmienie jest bardzo dobre i można się zastanawiać czy nie było poddawane korektom. Ale nie to jest ty najwazniejsze. Liczy się muzyka.

Przede wszystkim już na wstępie mają u mnie plusy za piosenki Tommy`ego Sandsa, którego bardzo lubię. Teo według mnie jeden z najlepszych kompozytorów folkowych na świecie. Jego utwory "Daughters & Sons" i "There Were Roses" zabrzmiały na plycie wręcz doskonale.

Świetne też są dwa utwory z repertuaru The Corries - "Banks of Newfoundland" i "The Folker", zwłaszcza pierwszy z utworow.

Jak na koncert takiej kapeli, jak The Wood`s Tea Co. to zdumiewająco niewiele tu pubowych przebojów. Do najbardziej znanych utworów zaliczy można brawurowo wykonany "The Wild Rover", "Roll The Old Chariots" i "Finnegan`s Wake". Do tego jeszcze kilka utworków instrumentalnych.

Większość repertuaru koncertowego The Wood`s Tea Co. to piosenki mniej znane, choć z drugiej strony zaplątał się tu też "Alberta Bound" Ry Coodera.

Z pozostałych piosenek wyróżniają się pozytywnie "The Scottsman`s Kilt", "The Dutchman" i nieco bluesowy "The Cat Came Back".

Ogółem rzecz biorąc jest to dość solidna porcja folkowej muzyki. No i dodatkowe plusy za Sandsa.

Taclem