Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Wood's Tea Co. "This Side of the Sea"

Utwory : 1. Haul Away Joe 2. St. Patrick's Day In America 3. The Fireman 4. Unst Wedding March/Reel De Mattawa 5. The High Cost of Living 6. This Side of the Sea 7. The Morning Comes Early 8. Farewell 9. The Bullgine 10. She Loves the Rain 11. Little Birdie 12. Ode to New Jersey 13. Planxty Fanny Powers/Flowers of Edinburg/Temperance Reel 14. Bedford Harbor


Wyd. Lightening Ridge Music 2001

Wood
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

W natłoku młodych kapel grających coraz szybciej, stawiających na energię i zabawę Wood's Tea Co. może być swego rodzaju odtrutką. Nie chodzi o to, że grają wolno, alebo bez ognia - nic z tych rzeczy. Po prostu atmosfera krążka "This Side of the Sea" jest bardzo wyciszona. Muzycy dają nam do zrozumienia że nie muszą się nigdze spieszyć.
Tak przy okazji, to Wood's Tea Co. prezentują coraz rzadziej spotykaną muzykę irlandzką bez wpływów rocka, jazzu, czy innych klimatów. Właściwie jedyne, nieco inne brzmienia, to elementy bluegrass, czyli zagnieżdzenie się w amerykańskiej tradycji.Ich wkład w muzykę folkową, to kilka ciekawych wynkonań standardów i parę nowych piosenek. Niby nie tak wiele, ale według mnie wystarczająco dużo, by zespół zwrócił na siebię uwagę. Wśród kompozycji autorskich na szczególną uwagę zasługuje piosenka "St. Patrick's Day in America".
Zespół gra też niekiedy do tańca. Wiązanki tradycyjnych utworów spływają potokiem spod palców muzyków w bardzo sprawny sposób.
Wood's Tea Co. śpiewają o marynarzach, górnikach, kolejarzach, czyli o wszystkich tych, o których od ponad setki lat pisane są folkowe piosenki. Ciekaw jestem czy zespół kiedyś do nas zawita, choćby na krakowskie Shanties. Chciałbym ich zobaczyć na żywo i skonfrontować z brzmieniami z płyty.

Taclem