Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Yampa Valley Boys "Playin' Cowboy Music"

Utwory : 1. Colorado Swing 2. Cripple Creek 3. That Irish Kid 4. Whe Wire and The Rail 5. Colorado Trail 6. Desperado 7. Wyoming Wind 8. A Montana Cowboy String 9. Tumbling Tumbleweeds 10. The Cattle and the Rain 11. Hamilton County Breakdown 12. Canadians 13. Miles and Miles of Texas 14. Last Campfire
Wyd. Acoustic By Lines 2008

Yampa Valley Boys "Playin
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa Yampa Valley Boys to duet, który tworzą bandżysta John Fisher i gitarzysta Steve Jones. Główna część ich repertuaru, to tradycyjna muzyka w stylu country & western, choć pojawiają się też utwory Johna Denvera i własne piosenki pisane przez Steve'a.
"Playin' Cowboy Music" to piąty album duetu i jego największą zaletą jest to, że muzycy nie odkrywają na nim Ameryki. Wręcz przeciwnie - pokazują ją taką, jakiej oczekujemy po stylistyce nawiązującej do tradycyjnej muzyki country.
Cztery z czternastu zarejestrowanych tu piosenek, to autorskie utwory Steve'a Jonesa. Oprócz nich pojawiają się piosenki innych współczesnych songwiterów, m.in Brenna Hilla, uważanego za jednego z najlepszych twórców piosenek w stylu country & western. Nie zabrakło oczywiście utworów tradycyjnych, w większości pochodzących z rodzimego stanu Colorado, z którego wywodzą się muzycy.

Taclem