Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Young Dubliners


Young Dubliners
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Keith Roberts, założyciel zespołu, będąc dzieckiem zawsze marzył o tym by jego nazwisko znalazło się na plakatach koncertowych. Często chodził na koncerty w rodzinnym Dublinie, lecz dopiero po przeprowadzce do Los Angeles okazało się że jego marzenia się spełnią.
Roberts pracował w jednej z rozgłośni radiowych i postanowił nauczyć się kilku irlandzkich ballad z okazji Dnia Świętego Patryka. Jak się okazało nie ona jeden spośród młodych emigrantów intereswoał się tymi piosenkami i wkrótce powstał zespół znany dziś jako The Young Dubliners. Ostatecznie w ciągu kilku następnych lat wykrystalizował się sześcioosobowy skład. Dość ciekawe instrumentarium opiera się na mandolinie, tin whistle, skrzypcach, flecie i standardowej rockowej sekcji rytmicznej.
w 1994 roku ukazała się ich pierwsza E.P. "Rocky Road", zwiastująca album studyjny "Breathe" z 1995 roku. Zaś w 1998 roku zebrano ich nagrania koncertowe "Alive, Alive O".
The Young Dubs (jak się ich często nazywa) fascynują słuchaczy mieszanką celtyckiego rocka z dobrą amerykańską produkcją, co odróżnia ich płyty od wielu zespołów amatorskich. Ich nowy album "Red" produkował Thom Panunzio (znany z produkcji Alice in Chains, U2, Patty Smith, Bruce'a Springsteen'a, czy No Doubt).

Taclem