Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Young Tradition "So Cheerfully Round"

Utwory : 1. Daddy Fox 2. The Season Round 3. The Bold Dragoon 4. Watercress O 5. The Old Miser 6. The Foxhunt 7. Knight William 8. The Single Man's Warning 9. The Pretty Ploughboy 10 - The Hungry Child 11 - The Whitsuntide Carol
Wyd. Transatlantic 1967

Young Tradition "So Cheerfully Round"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Heather Wood, Peter Bellamy i Royston Wood - to trzon brytyjskiej grupy Thr Young Tradition, która obrosła już legendą pionierów folkowego grania na Wyspach Brytyjskich. Płyta "So Cheerfully round" to dziś wydawnictwo kultowe.
Śpiewane a capella ludowe pieśń, to dla niektórych już przeżytek, ale obawiam się, że od lat nie pojawił się zespół, który potrafiłby te utwory wykonać tak wiernie, a jednocześnie w tak interesujący sposób.
Powiedzmy sobie szczerze, gdyby nie praca u podstaw jaką wykonali muzycy The Young Tradition, nie byłoby w przyszłości takich grup jak Steeleye Span czy The Albion Band. Słuchając takich pieśni, jak "Daddy Fox", "The Old Miser" czy "Knight William" jesteśmy w stanie łatwo wyobrazić je sobie w folk-rockowej aranżacji, mimo że głosy trójki wokalistów, to jedyne instrumenty. Nic dziwnego, że muzyka z wczesnych płyt The Young Tradition była aż tak inspirująca dla kolejnych muzyków.
Drugi album brytyjskiej grup przynosi wiele ciekawych utworów, w tym dwie współcześniejsze kompozycje - "Watercress" i "The Hungry Child". Stylistycznie mamy tu podobne brzmienia jak w przypadku debiutanckiego krążka pt. "The Young Tradition". Trudno jednak wymagać nowatorstwa od zespołu, który w tamtych czasach na nowo definiował brytyjską muzykę folkową.

Taclem