Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Załoga Dr. Bryga


Załoga Dr. Bryga
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Powstanie zespołu Załoga Dr. Bryga datuje się na lipiec 2005 roku, kiedy to dwaj kumple Dominik Kaźmierczak i Michał Brzozowski, grający jedynie dla własnej satysfakcji w garażowym zaciszu, postanowili dać publiczny wyraz swoim muzycznym zainteresowaniom. Wkrótce dołączyła do nich Agnieszka Reduch wzbogacając brzmienie zespołu o żeński wokal. Po około roku mniejszych i odrobinę większych koncertów skład formacji powiększył się o Sławka Prusika na gitarze elektroakustycznej oraz Eliasza Brzuszkiewicza perkusji. Ponadto Michał zmienił instrument na gitarę elektryczną, dzięki czemu występy zespołu nabrały bardziej rockowego charakteru. Jesienią 2008 roku miejsce Eliasza na perkusji zajął Marek Kaźmierczak, który zwerbował do zespołu swojego przyjaciela Krzysztofa Augustyniaka, grającego na akordeonie. Tym sposobem skład uformował się na dobre i pozostaje niezmienny do dziś. W 2009 roku instrumentarium zespołu poszerzyło się o saksofon, na którym gra Dominik.
Do ważniejszych wydarzeń w swojej historii zespół może zaliczyć zajęcie II miejsca na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść w Białymstoku w 2008 roku oraz Nagrodę Publiczności i Nagrodę dla Instrumentalisty (Dominika) na Festiwalu Rock Szanty Serwy 2009. Niemniej ważne były też wystąpienia dla TVP Polonia, TVP1 w programie ‘Kawa czy herbata’ oraz kilkukrotne emisje radiowe w lokalnych rozgłośniach. Od 2008 roku giżycka formacja jest gościem wielu koncertów finałowych festiwali szantowych. Nie bez znaczenia są też koncerty w chorwackim Splicie oraz niemieckim Querfurt w 2009 roku. Dorobek płytowy zespołu to mini-album zatytułowany ‘No Shanties Inside” wydany w 2009 roku. W lutym 2011 roku ukaże się drugi album pt.: ‘Na wschodnim Pacyfiku’ z 10 utworami autorskimi oraz dodatkowym bonus trackiem.
Jak mówią sami członkowie zespołu, koncertowanie to dla nich największa frajda, a podczas występów starają się zarazić publiczność swoją pasją. Najczęściej im to się udaje.

SKŁAD:
AGNIESZKA BRZOZOWSKA - wokal, przeszkadzajki
DOMINIK KAŹMIERCZAK - wokal, bass, saksofon
KRZYSZTOF AUGUSTYNIAK - akordeon
MAREK KAŹMIERCZAK - perkusja, instrumenty perkusyjne
MICHAŁ BRZOZOWSKI - gitara elektryczna
SŁAWEK PRUSIK - gitara akustyczna