Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Zakopower


Zakopower
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zakopower - to grający ze sobą od kilku lat muzycy (czwórka rodowitych górali i trzech muzyków z nizin), którzy w 2004 roku postanowili nagrać własny album i nazwali się Zakopower. To zespół, o którym często tego roku pisała prasa i który gościł na wielu festiwalowych scenach od Kazimierza po Sopot. Nazwa powstała w hołdzie dla Zakopanego, a folklor góralski stał się źródłem inspiracji dla czegoś nowego, energetycznego. Muzyka Zakopoweru - to muzyka inspirowana melodiami góralskimi, tatrzańskimi, zaaranżowana w bardzo nowoczesny sposób, z naleciałościami muzyki klubowej, jazzu, popu, rocka. Jest to szeroko rozumiany nurt World Music.
Zespół zdobył uznanie znawców muzyki ludowej (pierwsze nagrody na festiwalach folkloru w Kazimierzu, Żywcu i Nowym Targu). Zdobywca nagrody jury w koncercie Premier 42 Festiwalu Piosenki Opole 2005 oraz tytułu Artysty Trendy 2005. Na festiwalu w Opolu jury wyróżniło Zakopower Nagrodą im. Karola Musiała - zespół otrzymał miano najoryginalniejszej kapeli. W Sopocie o sukcesie podhalańskiego zespołu zdecydowała publiczność. Zakopower znalazł się również wśród nominowanych do tegorocznej nagrody MTV Europe Music Awards.
Doświadczenie sceniczne, które muzycy zdobyli podczas wielu koncertów w Polsce i za granicą sprawia, że niezwykłą przyjemnością jest nie tylko słuchanie ich muzyki w domowym zaciszu, ale także na żywo. Swoją spontanicznością i bezpośredniością podbijają serca wszystkich słuchaczy.
Pierwszy swój koncert zespół zagrał w styczniu tego roku w zakopiańskim hotelu Kasprowy na bankiecie wydanym z okazji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Premiera debiutanckiego albumu Music hal odbyła się w maju br.
Na festiwalu Etniczne Inspiracje – Wspólnota w Kulturze wystąpią w składzie:
Sebastian Karpiel-Bułecka – wokal, skrzypce
Wojciech Topa – wokal, skrzypce
Bartek Kudasik – wokal, skrzypce
Józef Chyc – Scepon – wokal, skrzypce
Piotr Rychlec – klawisze
Michał Trąbski – gitara
Łukasz Moskal – instrumenty perkusyjne

Zakopower w Internecie: www.zakopower.pl