Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Zespół Reprezentacyjny "Za nami noc"

Utwory : 1. Śnimy. 2. Mur. 3. Jeszcze. 4. Debilitas formidinis. 5. Cisza. 6. Kura. 7. Piosenka bez tytułu. 8. W karczmie nad morzem. 9. Za nami noc, przed nami świt. 10. Dzwony żałobne. 11. Na pewnej ziemii. 12. Kwiecień 74. 13. Odpowiedz mi. 14. Przyjaciele, to nie to.


Wyd.Jacek Music

Zespół Reprezentacyjny "Za nami noc"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kompaktowa reedycja to za dużo powiedziane. Na płycie CD-R z kserowana okładką otrzymujemy archiwalny materiał w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego. Nagrania pochodzą z 1985 roku z "Wieczorów pieśni Lluisa Lacha".
Folkowy na tej płycie jest przede wszystkim repertuar. Lluis Lach to bard Katalonii z czasów dyktatury gen. Franco. Jego największym przebojem jest utwór znany u nas jako "Mury" (na tej płycie "Mur") w adaptacji Jacka Kaczmarskiego. Zespół Reprezentacyjny wykonuje pierwszą zwrotkę w oryginale. Na pewno dodaje to uroku. Całość ma co prawda wartość głównie archiwalną, ale słucha się tego bardzo dobrze. Aranżacje również przywodzą na myśl płyty Kaczmarskiego. Po wysłuchaniu całości warto poszukać oryginałów.
Co do wydania to jeszcze jedna uwaga: prezentowany spis tytułów dotyczy tylko okładki. Na płycie wyglada to nieco inaczej.


Taclem