Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Zgórmysyny "Pod słońce"

Utwory : 1. Pod słońce 2. Do Neptuna 3. Preludium 4. Zapowiedź 5. Takie małe wniebowzięcie 6. Jak okiem sięgnąć 7. Złotym szlakiem 8. Tatrzańskie wiersze 9. Sielanka o domu
Bonusy: 1. Jak okiem sięgnąć 2. Złotym szlakiem
Wyd. Zgórmysyny 2004

Zgórmysyny "Pod słońce"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Z tego, co pamiętam, to grupa Zgórmysyny jeszcze kilka lat temu była odkryciem licznych festiwali piosenki turystycznej i studenckiej. A teraz są już jedną z lepiej rozpoznawanych grup tej sceny. Zasługą są niewątpliwie świetne piosenki, których większość pisze Tomasz Jarmużewski. Nie mniejsza jest jednak zasługa wokalistki zespołu - Oli Kazimierczyk, zwanej Zgórjacórką.
Mimo, że materiał z tej płyty to głównie (z dwoma wyjątkami) utwory zarejestrowane na festiwalu Yapa, to jakość jest niezła, a wykonania robią bardzo dobre wrażenie.
Oprócz autorskich piosenek mamy tu dwa "utwory zasłyszane" ("Takie małe wniebowzięcie" i "Tatrzańskie wiersze"). Tak to już jest z dobrymi piosenkami, które gdzieś czasem się usłyszy i nie można ich dopasować do znanych nam wykonawców.
Jest tu też regularny cover, piosenka "Sielanka o domu" zespołu Wolna Grupa Bukowina, zagrana na koniec koncertu. Przyznam, że to świetny hołd złożony przez grupę Zgórmysyny tym, którzy byli przed nimi.
Bonusowe utwory, zarejestrowane w studio, pokazują nam, że grupa ta daje sobie radę nie tylko na scenach. Piosenki "Jak okiem sięgnąć" i "Złotym szlakiem" wyglądają jak zajawka studyjnej płyty tej grupy. Mam nadzieję, że dostaniemy ja już niedługo.

Taclem