Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Zjamoel "Instrumentale avonduren van Zjamoel"

Utwory : 1. De Lancierskadril 2. Ei Zona 3. R.S.T. 4. Bloes Z. 5. Avondrust 6. Amin Amaj 7. Coupe Brésilienne 8. Als de lichtjes lichtjes doven 9. Vlaams Filmke 10. Bossa van Vlaanderen 11. Witte broodsweken 12. Oostlander 13. Kegelaar 14. Tourné 15. Zinkzalf 16. Gezwind door de jacht
Wyd. Tune Records 1995

Zjamoel "Instrumentale avonduren van Zjamoel"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zjamoel to jedna z bardziej znanych grup flamandzkich, parających się muzyką folkową. "Instrumentale avonduren van Zjamoel" to ich druga długogrająca płyta.
Na wstępie otrzymujemy dziarsko zagranego, tradycyjnego kadryla, jeden z najbardziej charakterystycznych dla tych ziem tańców. Później większość utworów jest już współczesna. Nadano im jednak charakter bliski temu, co w tradycji flamandzkiej najważniejsze. Mimo, iż gra tu perkusja, to stanowi ona raczej głębokie tło dla reszty kapeli.
Za kompozycje odpowiadają głównie Dirk Vandamme - klarnecista zespołu, oraz zaprzyjaźniony z nimi Ivan Vanderputte. Czasem wychodzą im rzeczywiście świetne melodie. Taką jest niewątpliwie "R.S.T.".
Zgodnie z tytułem płyty mamy do czynienia z muzyką instrumentalną. Wydawać by się mogło, że niemal godzinna płyta z flamandzkim folkiem może być nużąca. Tak jednak nie jest. Grupa Zjamoel ma sporo do zaprezentowania i czyni to z lekkością, której wielu mogłoby im pozazdrościć.
Zaletą tej płyty jest fakt, że podoba się ona nie tylko mi, ale również moim rodzicom i babci. Nie wierzycie? Posłuchajcie.

Taclem